Posadzki żywiczne – wady i zalety

Tak jak wszystko, tak i posadzki żywiczne posiadają swoje pewne zalety, ale nie są i bez wad. Istnieje obecnie tyle opcji w wykonywaniu posadzek i innych podłoży, że nic dziwnego, że jedna będzie lepsza w czymś od drugiej.

W przypadku szerokiego wyboru, uniwersalność, a więc podłoże „do wszystkiego” nie ma zbyt większego sensu. Po to powstają dane rodzaje z danym zastosowaniem, żeby w danym miejscu sprawdzić się najlepiej i wykorzystać jego pełny potencjał. Każdy kto widział posadzkę żywiczną i wie, że widział właśnie ją, zauważy pierwszą zaletę, gdyż widać ją gołym okiem. Jest to estetyczny wygląd podłoża.

Nie posiada ono bowiem żadnych widocznych łączeń, ani fug, a sama w sobie jest jednolita i często z dodatkowych połyskiem. Poprzez barwniki i wypełniacze, posadzka żywiczna może posiadać każdy kolor, a również posiada szeroki wybór wzorów, może być wykończona w stylu właśnie z połyskiem, ale też matowym bądź satynowym. Jak ulał pasuje więc określenie – do wyboru, do koloru. Niezaprzeczalną zaletą żywicznych posadzek będzie ich łatwość utrzymania w odpowiedniej czystości.

Dodatkowo posadzka może być położona na betonie, drewnie, a nawet na płytki ceramiczne. Różne rodzaje posadzek posiadają swoje osobiste i pojedyncze wady, ale wspólnym dla wszystkich negatywnym czynnikiem jest cena. Posadzka żywiczna należy do drogich usług, przez co rzadko spotykamy ją na co dzień w domach. Niektóre typy posadzek nie sprawdzą się też często uczęszczanych pomieszczeniach, co jest dodatkową wadą jeśli chodzi o ogólną użyteczność posadzek.

Poleć nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *